فهرست بستن

گواهی نامه رانندگی در ترکیه

گواهی نامه رانندگی در ترکیه

اول‌:
چنانچه دارای گواهی نامه نباشید میتوانید با شرکت در کلاسهای آموزشی  شرکت نموده و گواهی مورد نظر خود را دریافت نمایید. هزینه ی شرکت در کلاسهای آموزش حدود ۱۶۰۰ لیر, هزینه دریافت گواهی نامه حدود ۵۵۰ لیر میباشد.مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون های گواهینامه ی رانندگی در کشور شامل حداقل تحصیلات ابتدایی, گواهی سلامت, گواهی عدم سوء پیشینه میباشد.

چنانچه  علاقمند به استفاده از قایقهای تفریحی باشید میتوانید در سطح آماتور گواهینامه هدایت اینگونه قایق ها را دریافت نمایید.

گواهی نامه رانندگی در ترکیه

دارای گواهی نامه رانندگی میباشید بعد از ورود میتوانید نسبت به ترجمه رسمی گواهینامه از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکیه اقدام نمایید. این ترجمه بصورت یک کارت در اختیار شما قرار میگیرد و شما مجاز خواهید بود از تاریخ ورود خود به خاک ترکیه تا مدت ۳ ماه از آن استفاده نمایید. جهت دریافت گواهینامه اداره پلیس از شما مدارک ذیل را دریافت خواهد نمود.
– ترجمه رسمی گواهی نامه که از سفارت دریافت میشود.
– عکس
– گواهی سلامت که از بیمارستان های دولتی یا مراکز پزشک خانواده محلات گرفته میشود.
– ترجمه رسمی مدرک تحصیلی
– فرم درخواست تبدیل گواهی نامه

مراحل بعد از تهیه  مدارک :

بعد از تهیه این مدارک و تحویل آن به اداره پلیس, این مدارک جهت تأیید نهایی از طریق نامه نگاری رسمی به سفارت کشور متبوع ارسال میگردد.

گواهی نامه دریافتی شما برابر مقررات کشور جمهوری ترکیه معادل گواهینامه B خواهد بود. هزینه دریافت گواهی نامه حدود ۵۵۰ لیر میباشد.