فهرست بستن

ویزا ترکیه مخصوص افغانها

ید خانه و ملکیت در ترکیه

خرید خانه و ملکیت در ترکیه برای خارجیان کاملا قانونی بوده و خارجیان به شمول افغانها میتوانند خانه و ملکیت خریداری نمایند و قباله شرعی یا سند رسمی را مستقل به نام خودشان اخذ نمایند. بعد از دریافت قباله ملکیت میتوانند از روی آن اقامت یک ساله ترکیه را دریافت نمایند که این اقامت همه ساله قابل تمدید میباشد

حدود ۲ سال بیشتر میشود که قانون فروش ملکیت به خارجی ها از طرف دولت ترکیه به اجرا آورده شد است و عملاً خارجی ها میتوانند بنام خود خانه بخرند و سند ملکیت (قباله) رسمی/شرعی به نام خود شان ثبت نمایند. این قباله مانند ممالک عربی برای ۹۹ سال یا وقت مشخص نبوده بلکه تا زمان نامحدود و تا آنکه آنرا صاحب ملک دوباره نفروخته است در ملکیت شخص باقی مانده و حتی شامل قوانین میراث نیز میشود. همراه با آن برای شخص صاحب ملکیت اقامت یک ساله قابل تمدید داده میشود. اقامت مذکور در ختم هر سال قابل تمدید بوده و بدون نیاز از خارج شدن از ترکیه در داخل ترکیه قابل تمدید میشود. تا زمانیکه خانه در ملکیت شخص است اقامت مذکور نیز قابل تمدید میباشد. همراه با صاحب خانه، خانم شخص و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز حق اخذ اقامت را میداشته باشند. دیگر اعضای فامیل همچون والدین، برادر، خواهر و غیره شامل این اقامت نبوده ولی برای آنها ما راه های حل اقامتی دیگری داریم که بعداً میشود به اطلاع شما برسانیم

حذف قانون متقابليت/حق قانونی خرید ملکیت برای افغانها: ـ

بر اساس نتايج همه پرسي كه براي تغیر دادن قانون اساسي تركيه در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰ انجام شد ( سي سال پس از آخرين كودتاهاي نظامي ) اين اختيار به مجلس و دولت تركيه داده شد تا با بررسي مجدد مفاد قانون اساسي تغييرات مورد نظر خود را كه در جهت حفظ منافع ملي و جذب سرمايه گذاري و غیره مي باشد اعمال نمايند . يكسال بعد در اولين مرحله از طرح اصلاح قانون اساسي ، قانون متقابليت جهت حذف به مجلس تركيه ارائه گرديد و با حذف اين قانون كه با هدف جذب سرمايه هاي خارجي به تركيه انجام شد ، كساني كه داراي هر نوع پاسپورت و از هركشوري باشد، قادر شدند تا سند مالكيت بگيرد و خوشبختانه اين امتياز شامل اتباع افغانستان نيز ميگردد. یعنی بعد از پاس شدن این قانون توسط مجلس و دولت ترکیه، افغانها قانوناً حق خرید ملکیت بنام خودشان را دریافت کردند که از طریق آن اخذ اقامت این نیز میسر است.

اكنون با تغيير سياست دولت تركيه در جذب سرمايه هاي خارجي، نه تنها امكان انتقال سند به اشخاص حقيقي افغانی ميسر گرديد بلكه سياستهاي تشويقي ديگري نيز براي خريداران خارجي خانه در تركيه همچون اعطای اقامت از روی خرید ملکیت نیز تعيين گرديده است.

مسلما بازار املاک ترکیه نیاز به یک مجموعه از متخصصین در امور فنی و حقوقی دارد تا با بررسی مدارک و مستندات املاک، کیفیت فنی ساختمان، سوابق سازنده یا فروشنده و پیشبینی مشکلات احتمالی و همچنین شرایط خریدار، بهترین گزینه را در اختیار خریدار قرار دهد و در کنار ایشان کل مراحل خرید را طی نماید. این نیاز برای خریداران با تابعیت کشور بیگانه دو چندان میشود زیرا مراحل متعدد بیشتری در امر خرید وجود دارد که مختص خریداران خارجی میباشد

قرارداد خریدار با فروشنده یا شرکت سازنده مهمترین مرحله خرید است زیرا این قرارداد تا مرحله دریافت قباله که در واحدهای آماده حداکثر سه ماه و در واحدهای پیش فروش تا ۲ سال طول میکشد معتبر ترین سند خرید است که حتی شامل قوانین ارث و میراث کشور ترکیه می شود. با توجه به شفافیت قوانین کیفری و حقوقی ترکیه، عمده مشکلات پیش آمده برای خریداران املاک ترکیه، نه از بابت عدم تمکین فروشنده از تعهدات، بلکه از گنگ بودن تعهدات در قرارداد است. تخصص ما در این مرحله بیشترین تمایز را با بنگاههای املاک ترکیه دارد. ما کوشش خواهیم نمود تا معامله خرید خانه را با حفظ منافع خریدار تهیه کنیم و در تمام مراحل از منافع خریدار و سرمایه گذار دفاع نماییم.

بزرگترین خدمت ما، هدایت خریداران املاک ترکیه به یک مسیر امن و مطمئن و پشتیبانی آنها در طی این مسیر میباشد.

برای ما فرق نمیکند که خانه را از ما بخرید یا از کسی دیگر. در صورت نیاز و در خواست شما، ما در مقابل کمیشن کاری مشخص در طی مراحل قباله خانه (چه از ما خریده شود یا از کسی دیگر)، حفظ منافع شما در قرار داد با فروشنده، طی مراحل اقامت شخص از روی قباله و سایر مراحل را با شما همکاری میکنیم.

ما نگرانیهای خریداران خانه را درک میکنیم و با مشکلات احتمالی که در آینده گریبانگیر ایشان خواهد شد آشنا هستیم و کلیه تمهیدات حقوقی را در تنظیم مفاد قرارداد، فروش و دریافت تضمین در برابر مبالغ پرداختی بکار خواهیم بست و تا زمان دریافت قباله، شما پشتیبانی ما را خواهید داشت.

بازار املاک ترکیه بسیار گسترده و متنوع بوده و این حق خریدار است تا از منابع مختلف به دنبال خرید خانه مورد پسند خود باشد.

خدمات مشاوره ما، مشروط به خرید از ما نمیباشد. یعنی اگر از طریق سایر همکاران موفق به یافتن خانه مورد نظر خود شدید ما بعنوان نماینده خریدار در زمان امضای قرارداد و پرداخت مبالغ خرید در کنار شما خواهیم بود.

پس از دریافت قباله نیز، ما شما را در تهیه فرنیچر منزل، دکوراسیون داخلی، دریافت اقامت، فروش مجدد، اجاره ملک و … همراهی خواهیم کرد و خدمات پس از فروش، بدون هیچ محدودیت زمانی به خریداران خانه عرضه خواهد شد.

مراحل خرید خانه در ترکیه

* اولین اقدام شما اخذ ویزه است تا سفر شما به ترکیه را جهت دیدن خانه های مختلف فراهم نماید. برای انی منظور با ما به تماس شوید و ما شما را در اخذ ویزه همکاری میکنیم

* شما با نرم افزارهای ارتباطی viber , wechat , whatsup , skype میتوانید با ما مستقیم در ترکیه تماس گرفته و بصورت رایگان سئولات خود را مطرح و هماهنگیهای لازم را انجام دهید. شماره های ارتباطی ما را از بخش تماس ها در این وبسایت به دست آورید . همچنان با نمایندگی ما در کابل و یا مزارشریف نیز میتوانید تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را آنها نیز برای شما اجرا خواهند نمود

* بهتر است حداقل یک هفته قبل از عزیمت، ما را از تاریخ مسافرت، زمان حضورتان در شهر و آدرس و مشخصات محل اقامتتان و سایر اطلاعات سفرتان که از شما سئوال خواهد شد، مطلع نمائید .

* قدم اول شما در ترکیه، حضورتان در دفتر شرکت با هماهنگی و تعیین وقت قبلی می باشد . آدرس دفتر شرکت در بخش تماس ها ذکر شده است . در مورد انتخاب مناسبترین مسیر به دفتر از محل اقامتتان با کادر دری زبان ما هماهنگ خواهید شد و در صورت نیاز پرسنل ما بدنبال شما می آیند . شما یک جلسه یک ساعته با کارشناس و مشاور املاک شرکت در دفتر این شرکت خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعاتی نظیر گزینه انتخابی شما، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما، زمانبندی پرداخت مبلغ خرید و … راهنمائیها و اطلاعات ضروری در امر خرید را با شما مطرح خواهند کرد . ( این اطلاعات نقش بزرگی در تصمیمات شما خواهد داشت )

* باتفاق نماینده شرکت از پروژه مورد نظر یا خانه دست دوم مطابق شرایط شما بازدید خواهید نمود ( این بازدید ممکن است شامل چند پروژه نیز بشود ).

* مرحله بعدی رزرواسیون واحد مورد پسند است که معمولا با پرداخت حدود ۲۰۰۰ دالر بیعانه ( این مبلغ در هر پروژه متفاوت است ) انجام میشود .

عد از انتخاب خانه جدیدتان، شما یک قرار داد جدید با شرکت سازنده امضا می کنید. این قرار داد به صورت قانونی بسته میشود و هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی ترکیه نمایند. از تاریخ امضا ، این خانه مشمول قوانین میراث در ترکیه شده و خانه حتی بدون اخذ قباله مالکیت رسمی، به وراث مالک منتقل می شود. ( در صورت دست دوم بودن ملک، قرارداد در دفتر شرکت ما و با امضای قولنامه رسمی و اخذ تضمینات رسمی از فروشنده در قبال دریافت مبلغ بیعانه انجام میشود ) .

* تیم ما شما را به اداره مالیات برده و شما یک کد ثبت مالیاتی دریافت می کنید که برای سند مالکیت / قباله و حساب بانکی (چنانچه شما مایل به افتتاح آن باشید) لازم است.

* ما همچنین با شما به یک مشاور قانونی مراجعه خواهیم کرد که کپی پاسپورت شما را ترجمه خواهد کرد و سپس به یک دفتراسناد رسمی برای تایید ترجمه خواهیم رفت.

* شرکت سازنده به عنوان فروشنده ،در دفتر ثبت املاک در (مرکز ناحیه) درخواست سند مالکیت خواهد کرد. زمانی که ما تاییدیه درخواست را گرفتیم به شما اطلاع داده و شما قباله تانرا دریافت مینمایید. در بعضی از پروژه ها که قبلا در آنها برای خارجیان فروش صورت گرفته است ما تمام مراحل را شروع از خرید الی دریافت قباله در یک روز انجام داده میتوانید. یعنی بعد از حاظر شدن پول شما برای پرداخت در طول یک روز کاری از صبح آنروز الی دیگر آنروز میتوانیم قباله رسمی را به نام خودتان دریافت نماییم. در صورت که در پروژه های که قبلا برای خارجی ها فروش نشده باشد این مدت یک مقدار طول خواهد کشید.

ویزا ترکیه مخصوص افغانها مدارک لازم جهت اخذ روادید گردشگری ترکیه برای اتباع افغانستان به شرح زیر می باشد:

فرم درخواست روادید

دعوت نامه کتبی از یک شهروند کشور ترکیه

عکس پرسنلی

وجود بیمه سلامت برای مدت اقامت در ترکیه الزامی ست.

تهیه بلیط هواپیما

رزرواسیون هتل

ارائه صورت حساب بانکی نشانگر وجود 50 دلار وجه به ازای هر روز اقامت در ترکیه

گذاشتن وثیقه جهت اثبات برگشت (سند، گواهی مرخصی از محل کار، برگه دریافت حقوق)

دارا بودن گذرنامه معتبر حداقل به مدت 6 ماه

دارا بودن اقامت ایران معتبر حداقل به مدت یک سال